Twoja olejkowa baza wiedzy

wiosenne porządki domu, ciała, energii

Wiosenne porządki naturalnie z olejkami eterycznymi

Wiosna to idealny czas na gruntowne oczyszczenie domu, ale także ciała i swojej energii. Gdy pogoda się ociepla, a dni stają się dłuższe, wiele osób odczuwa odnowioną energię i motywację do uporządkowania i odświeżenia swojego otoczenia. Olejki eteryczne mogą być potężnym narzędziem w tym procesie, pomagając stworzyć czyste i zdrowe środowisko dla twojego domu i ciała promując przy tym czystą, pozytywną i wpierającą energię.

Read More »
olejki eteryczne dla kobiet

Najlepsze olejki eteryczne dla kobiet

Olejki eteryczne są używane od wieków ze względu na ich terapeutyczne i aromatyczne korzyści. Kobiety, w szczególności, odkryły, że są one pomocne w zarządzaniu różnymi problemami zdrowotnymi, promowaniu relaksu i wzmacnianiu ich kobiecej energii. W tym wpisie na blogu omówimy najlepsze olejki eteryczne dla kobiet.

Read More »
olejki eteryczne na emocje i stres

Wpływ olejków eterycznych na emocje

Aromaterapia może być niesamowitym narzędziem do radzenia sobie z emocjami. Od bezpośredniego wpływania na nasze ciało i układ limbiczny, po pośredni wpływ na poprawę naszego snu, diety, motywacji, itp.

Read More »
olejki eteryczne na koncentracje

Olejki eteryczne na pamięć i koncentrację

Olejki eteryczne są skutecznym i przyjemnym sposobem na poprawę skupienia. Możesz ich używać do wsparcia układu nerwowego oraz do poprawy aspektów życia (np. sen i nastrój), które pośrednio wpływają na motywację, czy chęć nauki i wykonywania czynności, które wymagają skupienia. Zobacz jakie olejki stosować…

Read More »
olejki eteryczne dla zwierząt

Olejki eteryczne dla zwierząt

Olejki eteryczne posiadają wiele korzyści, jednak stosowane niewłaściwie, mogą zaszkodzić naszym zwierzakom.
Ważne jest, aby znać podstawowe zasady korzystania z olejków w domu, w którym są zwierzęta. Niektóre olejki eteryczne mogą być toksyczne dla naszych zwierząt. Oto kilka porad…

Read More »