URLOP Zamówienia złożone od 20.08 do 26.08 zostaną wysłane 27 sierpnia. 

Czym są olejki eteryczne

co to olejki eteryczne
Olejki eteryczne to niezwykłe esencje pozyskiwane z roślin, które od wieków stanowią część różnych kultur i tradycji. Działają one na wiele sposobów, a ich wszechstronność i korzyści zdrowotne sprawiają, że są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się temu, czym są olejki eteryczne i dlaczego działają.

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to skoncentrowane substancje zapachowe, które znajdują się w różnych częściach roślin, takich jak kwiaty, liście, łodygi, kora, czy korzenie. Proces pozyskiwania olejków jest zwykle skomplikowany i wymaga destylacji lub tłoczenia roślin. Dzięki temu uzyskuje się czyste, silnie skoncentrowane (nawet kilkadziesiąt razy silniejsze niż suszone zioła) olejki o intensywnym zapachu i właściwościach terapeutycznych.  Olejki eteryczne zachowują zapach, smak oraz chemiczną kompozycję rośliny, z której są pozyskiwane.

Olejki eteryczne to niesamowity dar natury, który może wspomagać nasze zdrowie i samopoczucie na wielu poziomach. 

czym są olejki eteryczne

Czemu olejki działają?

Olejki eteryczne działają na różne sposoby, a ich skuteczność wynika z wielu czynników. Oto kilka zasadniczych powodów, dla których olejki eteryczne są tak skuteczne:

Aromaterapia

Zapach olejków eterycznych ma bezpośredni wpływ na mózg i układ limbiczny, który reguluje emocje i nastrój. Konkretny zapach może pomóc m.in. w relaksacji, poprawie nastroju lub redukcji stresu.

Właściwości chemiczne

Każdy olejek eteryczny ma unikatowy skład chemiczny. To właśnie on będzie odpowiadał za ich właściwości. Związki chemiczne w olejkach powodują konkretne reakcje w naszym organizmie.

Przenikanie przez skórę

Olejki eteryczne mogą być wchłaniane przez skórę i dostawać się do krwiobiegu, co pozwala na ich działanie na poziomie fizycznym. To dlatego stosuje się je w masażach, kąpielach czy kompresach.

1+1=100

Każdy olejek eteryczny ma swoje unikalne właściwości i potencjał do działania na stan ciała i umysłu. Stosowanie kilku różnych olejków jednocześnie może prowadzić do synergii, gdzie ich działania wzmacniają się nawzajem, tworząc jeszcze skuteczniejsze mieszanki. Dzięki temu można dostosować aromaterapię do konkretnych potrzeb i osiągnąć pożądane rezultaty zarówno w zakresie fizycznego samopoczucia, jak i emocjonalnej równowagi.

Jakie olejki eteryczne są najlepsze?

Kupując olejki eteryczne, istnieje kilka ważnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie produkt wysokiej jakości i bezpieczny do użytku. Oto kilka wskazówek, na co uważać:

  1. Czystość i renomowany producent: Wybieraj olejki eteryczne od renomowanych producentów, którzy są znani z produkcji wysokiej jakości olejków. Upewnij się, że produkt jest czysty i nie zawiera dodatków lub substancji chemicznych.

  2. Nazwa rośliny: Sprawdź, jaka roślina była używana do produkcji olejku. Skład powinien być dokładnie opisany na etykiecie.

  3. Metoda pozyskiwania: Olejki eteryczne można pozyskiwać na różne sposoby, takie jak destylacja, tłoczenie na zimno, ekstrakcja rozpuszczalnikami, czy ekstrakcja CO2. Metoda ta wpływa na jakość i skuteczność olejku. Metoda destylacji jest najczęściej uważana za najlepszą.

  4. Informacje o pochodzeniu: Sprawdź, skąd pochodzi olejek. Niektóre olejki eteryczne mają najlepszą jakość, gdy pochodzą z konkretnych regionów, np. lawenda z Prowansji, a eukaliptus z Australii.

  5. Butelka i opakowanie: Olejki eteryczne są wrażliwe na światło i ciepło, dlatego warto wybierać produkty w ciemnych butelkach, które chronią olej przed degradacją. Upewnij się, że butelka jest szczelna.

  6. Cena: Zbyt niska cena może świadczyć o niskiej jakości produktu lub o jego rozcieńczeniu. Niższa cena nie zawsze oznacza oszczędność, gdyż można potrzebować więcej produktu do osiągnięcia pożądanego efektu lub taki olejek w ogóle nie zadziała. 

  7. Certyfikaty jakości: Niektórzy producenci posiadają certyfikaty jakości, które potwierdzają, że ich olejki są autentyczne i spełniają określone standardy.

 

Olejki firmy doTERRA spełniają wszystkie warunki i w naszej opinii są najlepszymi olejkami eterycznymi dostępnymi na rynku!

Podziel się
co to olejki eteryczne

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne to niezwykłe esencje pozyskiwane z roślin, które od wieków stanowią część różnych kultur i tradycji. Działają one na wiele sposobów, a ich wszechstronność i korzyści zdrowotne sprawiają, że są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się temu, czym są olejki eteryczne i dlaczego działają.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

akcesoria olejkowe

Zapisz się do newslettera