URLOP Zamówienia złożone od 20.08 do 26.08 zostaną wysłane 27 sierpnia. 

Wiosenne porządki naturalnie z olejkami eterycznymi

wiosenne porządki domu, ciała, energii
Wiosna to idealny czas na gruntowne oczyszczenie domu, ale także ciała i swojej energii. Gdy pogoda się ociepla, a dni stają się dłuższe, wiele osób odczuwa odnowioną energię i motywację do uporządkowania i odświeżenia swojego otoczenia. Olejki eteryczne mogą być potężnym narzędziem w tym procesie, pomagając stworzyć czyste i zdrowe środowisko dla twojego domu i ciała promując przy tym czystą, pozytywną i wpierającą energię.

Wiosenne porządki w domu z olejkami eterycznymi.

Zacznij wiosenne porządki od uporządkowania i zorganizowania swojej przestrzeni. Pozbądź się wszystkiego, czego już nie potrzebujesz lub nie używasz, i dokładnie posprzątaj swój dom. Olejki eteryczne można stosować na różne sposoby, aby usprawnić proces czyszczenia i stworzyć świeżą i zachęcającą atmosferę.


Jednym z najprostszych sposobów wykorzystania olejków eterycznych do czyszczenia jest dodanie kilku kropli do naturalnego środka czyszczącego. Olejki eteryczne z cytryny, drzewa herbacianego i lawendy są doskonałym wyborem do tego celu, ponieważ mają naturalne właściwości dezynfekujące i mogą pomóc wyeliminować zarazki i bakterie.


Możesz także stworzyć własny naturalny odświeżacz powietrza, dodając kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do butelki z rozpylaczem wypełnionej wodą. Olejki cytrusowe, takie jak grejpfrutowy i pomarańczowy, są do tego doskonałym wyborem, ponieważ mają jasny i podnoszący na duchu zapach, który może pomóc poprawić nastrój i energię.

W książce „Dom bez toksyn” znajdziesz wiele przepisów DIY na posprzątanie każdego pomieszczenia w Twoim domu. Książka jest Twoim źródłem wiedzy o tym, jak posprzątać dom w bezpieczny i wolny od toksyn sposób.


Wiosenny detoks ciała z olejkami eterycznymi

Wiosna to świetny czas, aby odświeżyć swoje ciało, od dogłębnego detoksu po zabiegi pielęgnacyjne.

Olejki eteryczne mogą być stosowane na wiele sposobów, aby wspierać naturalny proces detoksykacji organizmu i promować zdrowy, promienny blask.

W ofercie produktów doTERRA znajdziesz produkty dedykowane do przeprowadzenia wewnętrznego oczyszczania/ detoksu ciała. Ulotka detoks z doTERRA w przejrzysty sposób przedstawi Ci jakie produkty będą najlepsze i w jaki sposób pomogą Ci oczyścić ciało od wewnątrz.


Jednym z najprostszych sposobów wykorzystania olejków eterycznych do wiosennego oczyszczania ciała jest dodanie kilku kropli olejku eterycznego do wody w kąpieli. Olejki eteryczne z eukaliptusa, mięty pieprzowej i rozmarynu to świetny wybór, ponieważ mają one działanie chłodzące i orzeźwiające, które może pomóc w pobudzeniu krążenia i promowaniu drenażu limfatycznego.

Możesz również stworzyć swój własny naturalny peeling do ciała, mieszając kilka kropli olejku eterycznego z olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub jojoba, i grubym środkiem złuszczającym, takim jak cukier lub sól. Olejki eteryczne z lawendy, grejpfruta i trawy cytrynowej to świetny wybór, ponieważ mają orzeźwiający i podnoszący na duchu zapach, który pomoże ożywić Twoje zmysły.

Oto kilka konkretnych olejków eterycznych, które można wykorzystać do detoksu ciała:

  1. Mieszanka olejków eterycznych Zendocrine – mieszanka oczyszczająca, wspomaga naturalną zdolność organizmu do usuwania niepożądanych substancji.
  2. olejek eteryczny z grejpfruta
  3. olejek eteryczny z trawa cytrynowa

Wiosenne oczyszczanie energii

Na koniec, nie zapomnij również o wiosennym oczyszczeniu swojej energii i myśli. Nasze zdrowie emocjonalne jest co najmniej tak samo ważne jak fizyczne. Olejki eteryczne mogą być używane na wiele sposobów, aby wspierać emocjonalne i energetyczne dobre samopoczucie, pomagając promować poczucie równowagi, spokoju i jasności. Pomagają również w pozbyciu się starych, niesprzyjających myśli.


Jednym z najprostszych sposobów wykorzystania olejków eterycznych do oczyszczenia energii i myśli jest rozproszenie ich w domu lub miejscu pracy. Mięta pieprzowa, cytryna i olejki eteryczne z kadzidła są świetnym wyborem, ponieważ mają stymulujący i podnoszący na duchu efekt, który może pomóc zwiększyć jasność umysłu i skupienie.

Możesz również stworzyć swoje własne naturalne perfumy lub spray do ciała mieszając kilka kropli olejku eterycznego z olejem nośnikowym. Bergamotka, ylang-ylang i lawenda są świetnym wyborem do tego celu, ponieważ mają uspokajający i równoważący efekt, który może pomóc promować poczucie wewnętrznego spokoju i relaksu.

Kolejnym ważnym aspektem w oczyszczaniu energii i myśli są afirmacje, dzięki nim możesz zbudować pozytywny wewnętrzny dialog. Uwierzysz w siebie, zamienisz ograniczające przekonania na wiarę w to, że nie ma żadnych ograniczeń i możesz stworzyć to, czego pragniesz!

Zeszyt ćwiczeń „Emocjonalne oczyszczenie, codzienne praktyki” to niesamowite narzędzie, które skupia się waśnie na tym! Dziennik pozwoli Ci pracować nad soba za pomocą ćwiczeń i codziennych nawyków, takich jak afirmacje i wdzięczność.

  1. Olejek eteryczny z szałwii jest znany ze swojej zdolności do oczyszczania pola energetycznego. Jest powszechnie stosowany w praktykach duchowych, aby oczyścić negatywną energię. Dodatkowo pomaga z uczuciem zagubienia, samotności oraz braku inspiracji.
  2. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej pomoże Ci odzyskać poczucie witalności i radości z życia.
  3. Olejek eteryczny z cytryny ma działanie podnoszące na duchu, jest idealny na uczucie ciężkości i stagnacji, dzięki niej poczujesz lekkość.
  4. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego pomoże w pozbyciu się negatywnej energii; jeśli często czujesz w sobie agresję, masz zmiany nastroju, ataki paniki oraz epizody maniakalne.
  5. Olejek eteryczny z lawendy pomoże Ci porzucić zmartwienia i stres, ukoi Twoje nerwy. Lawenda jest znana ze swoich uspokajających i relaksujących właściwości, które mogą pomóc w oczyszczeniu negatywnej energii i promowaniu poczucia spokoju.
  6. Olejek eteryczne z rozmarynu będzie nas inspirował do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Jest również znany ze swojej zdolności do zwiększania duchowej świadomości.
  7. Olejek eteryczny petitgrain skłoni nas do przemyśleń o tym, czy tradycje rodzinne oraz stare nawyki nam służą. Olejek da poczucie nowej, świeżej energii.

W książce Emocjonalne oczyszczenie z olejkami eterycznymi” znajdziesz dokładne opisy każdego z olejków eterycznych. Dowiedz się jak olejki eteryczne wpływają na emocje i jakiego konkretnego olejku używać na dany stan/ problem emocjonalny.


Podziel się
co to olejki eteryczne

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne to niezwykłe esencje pozyskiwane z roślin, które od wieków stanowią część różnych kultur i tradycji. Działają one na wiele sposobów, a ich wszechstronność i korzyści zdrowotne sprawiają, że są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się temu, czym są olejki eteryczne i dlaczego działają.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

akcesoria olejkowe

Zapisz się do newslettera