URLOP Zamówienia złożone od 20.08 do 26.08 zostaną wysłane 27 sierpnia. 

Olejki eteryczne na pamięć i koncentrację

olejki eteryczne na koncentracje
Olejki eteryczne są skutecznym i przyjemnym sposobem na poprawę skupienia. Możesz ich używać do wsparcia układu nerwowego oraz do poprawy aspektów życia (np. sen i nastrój), które pośrednio wpływają na motywację, czy chęć nauki i wykonywania czynności, które wymagają skupienia. Zobacz jakie olejki stosować...

Masz problem z zapamiętywaniem nowych rzeczy? Ciężko ci się skupić, co chwilę się rozkojarzasz? Nie masz motywacji do nauki? Powrót do szkoły lub do pracy może być ciężki. Na szczęście w takich chwilach można sobie pomóc w naturalny sposób, za pomocą aromaterapii.

Olejki pomogą całej Twojej rodzinie – odpowiednio stosowane, są bezpieczne dla Twojego dziecka, dla osób starszych, Twojego partnera, a nawet zwierzaka!

Olejki eteryczne pomogą Ci jeśli musisz się skupić w pracy, masz ważne spotkanie oraz podczas zwyczajnych domowych obowiązków. Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze skupieniem w szkole, podczas sprawdzianu oraz jeśli potrzebuje podczas odrabiania pracy domowej, czy uczenia się.

Jest wiele powodów dla czego mamy problemy ze skupieniem. Poniższa lista zawiera olejki, które pomogą Ci z pamięcią w różnych okolicznościach!

Olejek z rozmarynu

rozmaryn Doterra olejek eteryczny

Rozmaryn jest królem olejków stymulujących mózg do pracy! Wspomaga procesy poznawcze i sprawia, że zdecydowanie szybciej możemy przyswoić i zapamiętać informacje. Olejek eteryczny z rozmarynu pomaga zwiększyć funkcjonowanie mózgu i naszą czujność. Przez co lepiej 'trafią’ do nas nowe, nie znane nam informacje. Dodatkowo, rozmaryn może pomóc w niwelowaniu stresu, np. przed testem.

Badania naukowe wskazują, że wdychanie olejku rozmarynowego pomaga zapobiegać rozkładowi acetylocholiny, substancji chemicznej w mózgu ważnej dla procesów myślowych, koncentracji i pamięci.

olejek eteryczny doTERRA Rosemary


Olejek z cytryny

cytryna Doterra olejek eteryczny

Atmosfera jaka towarzyszy nam w nauce ma ogromny wpływ na to ile tak naprawdę zapamiętamy. Ponadto, im bardziej kreatywni podczas nauki jesteśmy, tym lepiej i trwalej zapamiętamy to, czego się uczymy. Cytryna jednym z najlepszych olejków, które pomagają w tych aspektach. Wprowadzi nas w stan relaksu relaksu oraz odprężenia, dzięki czemu nasz mózg będzie w stanie pracować dłużej w pełnym skupieniu, a my popełnimy mniej błędów. Sprawi, że chętniej będziemy się uczyli.

Dodatkowo, olejek eteryczny z cytryny ma działanie podnoszące na duchu i poprawiające humor. Im lepiej się czujemy, tym lepiej damy sobie radę w trudnych sytuacjach. Idealne sprawdzi się przed stresującym spotkaniem lub sprawdzianem.

Jeśli ze stresu zapominasz, co chcesz się powiedzieć, czego się nauczyłaś, cytryna jest dla Ciebie!

olejek eteryczny doTERRA Lemon


Olejek z mięty pieprzowej

mieszanka on guard Doterra olejek eteryczny

Orzeźwiający i świeży zapach mięty od razu doda Ci energii do nauki. Mięta zmobilizuje Cię i pozytywnie wpłynie na kondycję umysłową. Używaj jej jeśli czujesz zmęczenie po długotrwałym wysiłku umysłowym, mięta działa odświeżająco.

Idealna podczas uczenia się do sprawdzianu, robienia kursu, czy innych długotrwałych sesji wymagających skupienia. Dodatkowo, mięta pieprzowa łagodzi bóle głowy spowodowane nadmiernym skupieniem, niewyspaniem i stresem.

olejek eteryczny doTERRA Peppermint


Olejek z wetywerii

wetiweria Doterra olejek eteryczny

Wetyweria będzie pomocna jeśli nie możesz się zebrać do nauki lub pracy, ciągle się rozkojarzasz, masz natłok myśli. Olejek eteryczny z wetywerii promuje uczucie spokoju i uziemienia. Dzięki niemu stworzysz przestrzeń do nauki.

Wetyweria pomocna jest przy ADHD.

olejek eteryczny doTERRA Vetiver


Olejek z lawendy

lawenda Doterra olejek eteryczny

Lawenda pomoże uspokoić umysł i nerwy. Wiele jej właściwości ma pośrednie działanie na naszą zdolność do skupienia i zapamiętywania. Olejek eteryczny z lawendy pomoże w zasypianiu oraz lepszej jakości śnie. Im bardziej jesteśmy wypoczęci, tym lepiej przyswoimy nową wiedzę.

Lawenda promuje uczucie spokoju i relaksu, dzięki temu łatwiej będzie nam się skupić. Właściwości uspakajające lawendy pomogą w nadaktywnym umyśle lub jeśli masz ADHD. Obniża ona ciśnienie krwi oraz zmniejszenia częstości akcji serca.

olejek eteryczny doTERRA Lavender


Olejek z bazylii

bazylia Doterra olejek eteryczny

Bazylia wspomaga koncentrację oraz obniży poziom stresu. Olejek eteryczny z bazylii będzie pomocny, jeśli czujesz niepokój, zdenerwowanie, a nawet przytłoczenie spowodowane nadmiarem obowiązków. Jeśli zbliża się termin oddania pracy lub projektu, bazylia będzie Twoim wybawcą.

Bazylia pomoże odpuścić nerwy i zrelaksować się, co będzie sprzyjało koncentracji.

olejek eteryczny doTERRA Basil


Jak używać olejków eterycznych, aby pomóc sobie w skupieniu.

Jest wiele sposobów, w jaki można używać olejków eterycznych. Naszymi ulubionymi są:

  • Rozpylanie 5-6 kropli olejku lub mieszanki w dyfuzorze ultradźwiękowym.
  • Stworzenie własnej butelki roll on z mieszanką na koncentrację i smarowanie skroni oraz nadgarstków.
  • Dodanie olejków do butelki ze spryskiwaniem i pryskanie pomieszczenia, w którym przebywasz.

Pamiętaj, aby czerpać korzyści z właściwości olejków eterycznych, używaj tylko 100% czystych i bezpiecznych olejków eterycznych klasy terapeutycznej. Inne olejki nie będą działały w ten sam sposób, a niektóre mogą być nawet niebezpieczne!

Podziel się
co to olejki eteryczne

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne to niezwykłe esencje pozyskiwane z roślin, które od wieków stanowią część różnych kultur i tradycji. Działają one na wiele sposobów, a ich wszechstronność i korzyści zdrowotne sprawiają, że są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się temu, czym są olejki eteryczne i dlaczego działają.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

akcesoria olejkowe

Zapisz się do newslettera