URLOP Zamówienia złożone od 20.08 do 26.08 zostaną wysłane 27 sierpnia. 

Przechowywanie olejków eterycznych

jak przechowywać olejki eteryczne
Aby zachować skuteczność i siłę działania olejków eterycznych, niezbędne jest właściwe przechowywanie. W tym wpisie na blogu omówimy najlepsze praktyki przechowywania olejków eterycznych, aby maksymalnie wydłużyć ich trwałość oraz zachować właściwości terapeutyczne.

Właściwe przechowywanie czystych olejków eterycznych jest kluczowe dla zachowania ich właściwości terapeutycznych i maksymalizacji okresu trwałości. Przestrzegając tych poniższych praktyk, możesz zadbać o to, aby Twoje olejki eteryczne pozostały skuteczne i pełne właściwości leczniczych, dzięki czemu w pełni skorzystasz z ich dobroczynnego działania.

1. Przechowuj olejki eteryczne w szklanych, ciemnych, bursztynowych butelkach

Ekspozycja na światło może powodować utlenianie olejków eterycznych i utratę ich mocy. Aby temu zapobiec, przechowuj olejki w ciemnych, bursztynowych szklanych butelkach. Butelki te nie tylko chronią olejki przed światłem UV, ale także zapobiegają zanieczyszczeniu dzięki szczelnym zamknięciom. Unikaj przezroczystych lub plastikowych pojemników, ponieważ mogą przepuszczać światło i reagować z olejkami.

Zobacz selekcję szklanych opakowań do olejków eterycznych tutaj.


2. Przechowuj olejki w dedykowanych etui i organizerach

Dzięki uporządkowaniu zawsze będziesz wiedzieć gdzie jest potrzeby olejek. Odpowiednia ekspozycja doda uroku pomieszczeniom i sprawi, że będziesz cieszyć sicze swojej kolekcji olejków jeszcze bardziej. Drewniane wystawki na olejki są też idealnym dodatkiem w spa, gabinecie masażu, czy studiu jogi. 

Etui podróżne zapewnią bezpieczeństwo dla Twoich olejków, nie będą narażone na stłuczenie, rozlanie się, czy ekspozycję na słońce.

Zobacz półki i etui dostępne w naszym sklepie tutaj.

etui, organizer, drewniana wystawka na olejki eteryczne

3. Trzymaj olejki eteryczne w olejki w ciemnym, chłodnym miejscu

Zbyt duże ciepło może powodować zmiany w składzie chemicznym olejków eterycznych, prowadząc do utraty ich właściwości terapeutycznych. Aby temu zapobiec, przechowuj olejki w chłodnym, ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i źródeł ciepła, takich jak grzejniki czy kuchenki. Pamiętaj, nie zostawiaj olejków na wierzchu w samochodzie, obok okna w domu, itp.


4. Upewnij się, że nakrętki butelek są szczelnie zamknięte

Olejki eteryczne to lotne związki, co oznacza, że szybko parują, gdy są narażone na działanie powietrza. Aby zapobiec parowaniu i utlenianiu, zawsze upewnij się, że nakrętki butelek z olejkami eterycznymi są szczelnie zamknięte po każdym użyciu. Dodatkowo, unikaj dotykania kroplomierza lub wnętrza nakrętki, aby zapobiec zanieczyszczeniu.


5. Przechowuj olejki w pozycji pionowej

Przechowywanie butelek z olejkami eterycznymi w pozycji pionowej pomaga zapobiec wyciekom i sprawia, że olejki nie mają kontaktu z nakrętką ani kroplomierzem. Dzięki temu unikasz rozkładu materiału, z którego wykonane są nakrętki czy kroplomierze, co mogłoby prowadzić do zanieczyszczenia olejków. Upewnij się, że powierzchnia, na której przechowujesz butelki, jest stabilna i nie narażona na przypadkowe przewrócenie czy wstrząsy. W miarę możliwości, korzystaj z specjalnych pojemników lub półek przeznaczonych do przechowywania olejków eterycznych.

Zobacz półki i etui dostępne w naszym sklepie tutaj.

Podziel się
co to olejki eteryczne

Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne to niezwykłe esencje pozyskiwane z roślin, które od wieków stanowią część różnych kultur i tradycji. Działają one na wiele sposobów, a ich wszechstronność i korzyści zdrowotne sprawiają, że są coraz bardziej popularne. Dziś przyjrzymy się temu, czym są olejki eteryczne i dlaczego działają.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

akcesoria olejkowe

Zapisz się do newslettera